Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare
Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor! Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor!
Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească” Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească”
Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat” Fost ofiţer în armata franceză, despre riscurile de securitate la JO: ”Există ameninţări tot timpul. Nu poţi să te opreşti să respiri doar pentru că eşti ameninţat”
Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne Flavio Briatore, operat pe inimă la Milano după descoperirea unei tumori benigne

SEARĂ NEBUNĂ PENTRU HAGI JR. A MARCAT DOUĂ GOLURI ŞI A DAT O PASĂ DE GOL, DAR ECHIPA LUI NU A REUŞIT SĂ CÂŞTIGE DEŞI A CONDUS CU 3-0

Uncategorized Publicat pe 28 sep 2019

Genk, cu Ianis Hagi titular, a condus-o cu 3-0 pe St. Truiden, în deplasare, în etapa a noua a Jupiler League, dar meciul s-a terminat la egalitate, 3-3. Totuşi, e posibil ca gazdele să câştige cu 3-0 la „masa verde”, după ce fanii lui Genk l-au determinat pe arbitru să fluiere finalul partidei mai repede.

Recitalul lui Hagi jr. a început în minutul 14, când i-a pasat decisiv lui Bongonda, care a deschis scorul. Apoi, Hagi a marcat de două ori, de fiecare dată din penalty, în minutele 48 şi 60.

Meciul a fost întrerupt timp de 10 minute după al doilea gol reuşit de internaţionalul român, în condiţiile în care fanii lui St. Truiden s-au dezlănţuit şi au aruncat cu petarde şi cu diverse obiecte, obligându-l pe arbitrul partidei să trimită cele două echipe la cabine. După 10 minute, meciul s-a reluat, iar finalul a fost de coşmar pentru echipa lui Hagi. Gazdele au reuşit să revină incredibil şi să egaleze la 3. Golurile celor de la St. Truiden au fost marcate de Boli (în minutele 62 şi 87) şi Garcia (80). Şi asta nu a fost tot.

Pe final, când arbitrul de rezervă să indice minutele de prelungire, a fost rândul fanilor lui Genk să-şi arate nemulţumirea şi să se dezlănţuie. Fără să stea pe gânduri, arbitrul întâlnirii a fluierat finalul partidei, iar primele informaţii ar fi că, în funcţie de ceea ce va nota şi observatorul, cel mai probabil St. Truiden va câştiga meciul la masa verde.