Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa Unai Emery şi-a prelungit contractul cu Aston Villa
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ilfovenii joacă cu un om în minus din minutul 23 VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ilfovenii joacă cu un om în minus din minutul 23
Cea mai tare ligă e Prima Liga! O nouă emisiune debutează AZI la Prima Sport
Dorin Rotariu semnează! ”Îi place foarte mult atmosfera, clubul” Dorin Rotariu semnează! ”Îi place foarte mult atmosfera, clubul”
Daniel Niculae, declaraţii de ultim moment despre dosarul în care este implicat: „Nişte mizerii” Daniel Niculae, declaraţii de ultim moment despre dosarul în care este implicat: „Nişte mizerii”
Un nou nume a apărut pe lista de transferuri la FCSB. ”Are 11 goluri în 20 de meciuri” Un nou nume a apărut pe lista de transferuri la FCSB. ”Are 11 goluri în 20 de meciuri”

Selecţionerul Germaniei U21, cuvinte frumoase despre români: "Asta e marea lor calitate"

România U21 Publicat pe 29 mar 2021

Nemţii par pregătiţi pentru România U21 - Germania U21, meciul decisiv pentru calificarea în sferturile de finală ale EURO 2021, dar selecţionerul Stefan Kuntz are cuvinte frumoase pentru jucătorii lui Adrian Mutu.

Românii şi germanii merg pas la pas în fazele eliminatorii în cazul unui rezultat de egalitate cu cel puţin patru goluri marcate, dar Kuntz e conştient că elevii săi trebuie să dea totul pentru a obţine victoria: "Au o mentalitate incredibilă, intră în joc formidabil. Sunt dedicaţi fotbalului, asta e marea lor calitate, şi va fi o încercare extrem de dificilă pentru noi. Nu putem să ne apărăm în acest meci, va trebui să apăsăm din nou pedala de acceleraţie", a declarat Kuntz, pe care presa din Germania îl consideră printre favoriţii la înlocuirea lui Joachim Low.

"Trebuie să ne facem jocul şi să fim cât mai aproape de nivelul nostru. Este esenţial să ne concentrăm pe cum ne prezentăm noi. Totul stă în puterea noastră şi asta e tot ce contează", a spus şi fundaşul central Amos Pieper.

Meciul Germania U21 - România U21 este programat marţi, 30 martie, de la ora 19:00, pe TVR 1.