LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

Selecţionerul Macedoniei, nemulţumit după egalul din Islanda. "Rezultatul este nedrept" Doi jucători s-au accidentat şi riscă să rateze meciul cu România

Fotbal Internațional Publicat de Andrei Ionascu pe 6 sep 2021

Macedonia de Nord a ratat victoria la Reykjavik, deşi a avut un avantaj de două goluri cu Islanda, până în minutul 78. Meciul transmis în direct pe Look Sport 3 s-a încheiat 2-2, iar selecţionerul Blagoja Milevski şi-a manifestat dezamăgirea şi a spus că este un rezultat nemeritat. Pentru Macedonia de Nord urmează confruntarea cu România, programată pe 8 septembrie, de la ora 21:45, pe Tose Proeski Arena (Skopje).

Velkovski (11’) şi Alioski (54’) au înscris pentru Macedonia de Nord, dar islandezii au revenit spectaculos în ultimul sfert de oră şi au egalat. Bjarnason (78’) şi Gudjohnsen (84’) au marcat.

Publicaţia macedoneană Vecer anunţă că Elif Elmas şi Tihomir Kostadinov sunt incerţi pentru meciul cu România, după ce au suferit accidentări în Islanda.

Pentru Macedonia de Nord au jucat: Dimitrievski - S. Ristovski, Velkovski (90’ Ristevski), Musliu, Alioski, Spirovski, Kostadinov (80’ Jahovic), Bardhi (72’ Trajkovski), Elmas, Churlinov, M. Ristovski (80’ Avramovski).

"Finalul de meci a fost dificil, va trebui să revăd acele minute. Am jucat foarte bine timp de 70 de minute, în faţa unei echipe bune. Trebuia să câştigăm acest meci. După primul gol al Islandei, ne-am creat singuri probleme şi am suferit în ultimele 15 minute. Am pierdut două puncte importante astăzi. Rezultatul este nedrept, dar trebuie să felicităm jucătorii Islandei, au dovedit caracter astăzi şi n-au renunţat până la final. Sunt mulţumit de jocul echipei, dar nu şi de rezultat. Am primit două goluri după două greşeli mari. Trebuie să fac o analiză detaliată în privinţa celor întâmplate. Repet, am pierdut nemeritat aceste două puncte, dar aşa este fotbalul. Mergem mai departe", a spus Blagoja Milevski, la conferinţa de presă.

Macedonia de Nord a ratat şansa de a depăşi România în clasamentul grupei J şi se află la un punct în spatele ‘tricolorilor’, pe locul patru.

Pe Arena Naţională, România a învins Macedonia de Nord cu 3-2.