Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme Lăcrămioara Perijoc s-a calificat în finala Europenelor de la Belgrd, în cadrul categoriei 54 de kilograme
WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021 WADA a numit un procuror independent în cazul celor 23 de înotători chinezi depistaţi pozitiv în 2021
Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal Fostul tenisman Boris Becker a scăpat de falimentul personal
Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul” Tibor Selymes a fost demis şi a răbufnit la adresa preşedintelui. ”El se tot chinuie săracul”
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 2-0, în direct la Prima Sport 1! Stoica dublează avantajul gazdelor
”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA ”I-am certat un pic pe jucători”. Mircea Rednic şi-a îndeplinit obiectivul la UTA

Sepsi începe play-off-ul de pe locul 4. Leo Grozavu: "Am arătat spirit de luptă. Suntem o echipă incomodă"

Sepsi OSK Publicat de Andrei Ionascu pe 10 apr 2021

Sepsi şi FCSB au încheiat la egalitate, scor 1-1, la Sfântu Gheorghe, în direct pe Look Sport+, în ultima etapă din sezonul regulat al Ligii 1. Sepsi a impresionat în acest meci şi va începe play-off-ul de pe locul 4. Antrenorul Leo Grozavu a declarat că meciurile din play-off sunt imprevizibile şi grele.

La Sfântu Gheorghe, raportul ocaziilor de gol a fost 6-4 pentru gazde, iar cel al şuturilor pe poartă 3-2 pentru Sepsi, care a avut şi o posesie a mingii superioară (54%).

FCSB a deschis scorul prin Florin Tănase (6’), din pasa lui Octavian Popescu.

Sepsi OSK a egalat după pauză, prin Pavol Safranko (57’), care a reluat în plasă mingea pe care tot el o deviase în bara transversală.

Gazdele au mai avut o bară, prin căpitanul Rachid Bouhenna (34’).

"Băieţii merită felicitaţi pentru atitudine, pentru modul cum s-au mobilizat, cel puţin în a doua repriză. Am arătat din nou spirit de luptă, sacrificiu şi am fost răsplătiţi. Cred că am fost mai periculoşi azi decât FCSB, o echipă bună.

Am luat gol specific, dintr-o fază care nu anunţa nimic, o minge uşor de anticipat. Ştiam la ce să ne aşteptăm, din păcate se întâmplă la joc. Nu avem de ce să fim supăraţi. În repriza a doua, am arătat mult mai bine, mai aproape de o echipă de play-off.

Sperăm să arătăm şi mai bine. Cred că suntem o echipă incomodă, mai mult nu vreau să spun. Scopul nostru nu e să încurcăm pe cineva, vrem să facem puncte, să facem performanţă. Suntem oameni care pentru asta trăim, pentru profesie, e normal să ne dorim să câştigăm", a spus Leo Grozavu.