Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

Sergio Garcia a câştigat la Moto 3 Grand Prix-ul Cataluniei. Cinsprezece piloţi au luptat pentru podium. Cursa ”clasei mari” este în direct pe Look Sport 3, de la ora 14:00

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 6 iun 2021

Sergio Garcia a câştigat cursa clasei Moto 3, din cadrul etapei de la Barcelona. Bătălia pentru victorie şi podium s-a dat într-un pluton extrem de larg, care a cuprins 15 piloţi la intrarea în ultimul tur.

Garcia a bifat a doua victorie stagionala la photo-finish, în faţa lui Jeremy Alcoba. Podiumul a fost completat de Deniz Oncu, care a profitat de penalizarea lui Jaume Masia. Pentru pilotul turc este primul podium din carieră.

Liderul clasamentului general, Pedro Acosta a încheiat pe locul 7.

Favorit clar la ”clasa mare”

Fabio Quartararo va pleca din pole-position în Marele Premiu al Cataluniei, care va fi în direct pe Look Sport, duminică, de la ora 14:00. Pentru francezul celor de la Yamaha va fi a cincea plecare consecutivă de pe primul loc.

Singurul care i-a ameninţat poziţia a fost Jack Miller, australianul de la Ducati a căzut însă în ultimele secunde ale calificărilor, fiind nevoit să se mulţumească doar cu locul secund. Pe locul al treilea a venit un alt ducatist, Johann Zarco.