Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Luca Mihai Detalii de ultim moment despre starea de sănătate a lui Luca Mihai
Veşti bune pentru Andy Murray după accidentarea de la Miami Open Veşti bune pentru Andy Murray după accidentarea de la Miami Open
NEWS ALERT | FCSB, aproape de a realiza primul transfer de Champions League! Gigi Becali e pregătit să dea lovitura NEWS ALERT | FCSB, aproape de a realiza primul transfer de Champions League! Gigi Becali e pregătit să dea lovitura
E gata! Starul lui Leverkusen a luat marea decizie

Xabi Alonso ar putea avea stradă cu numele său la Leverkusen Xabi Alonso ar putea avea stradă cu numele său la Leverkusen
NEWS ALERT | Prima reacţie din Giuleşti după şedinţa de astăzi NEWS ALERT | Prima reacţie din Giuleşti după şedinţa de astăzi

Sevilla, victorie chinuită cu Eibar. Un gol a făcut diferenţa

La Liga Publicat pe 7 iul 2020

FC Sevilla a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Eibar, în ultimul meci al etapei a XXXIV-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga. Golul a fost marcat de Lucas Ocampos, în minutul 58.

În prelungiri, portarul gazdelor, Tomas Vaclik, s-a accidentat şi, cum toate schimbările fuseseră efectuate, locul său în a fost luat de Ocampos, care a avut o intervenţie salvatoare, în minutul 90+11, la un şut al goalkeeper-ului oaspeţilor, Marko Dmitrovici. În urma acestui rezulat, FC Sevilla, neînvinsă de 11 meciuri (cinci remize şi şase victorii), se menţine pe locul 4, cu 60 de puncte, după Real Madrid, 77 de puncte, FC Barcelona, 73, şi Atletico Madrid, 62, dar înaintea echipei Villarreal, clasată pe locul 5, cu 54 de puncte.

Cu 35 de puncte, Eibar este pe locul 17, care asgură menţinerea în LaLiga, la şase puncte de Mallorca, de pe locul 18, retrogradabil.