VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

Simona Halep a avut probleme medicale în meciul de dublu! Constănţeanca joacă vineri cu Veronika Kudermetova, la Australian Open

Simona Halep Publicat de Andrei Ionascu pe 11 feb 2021

Simona Halep a acuzat probleme medicale în timpul meciului de dublu la Australian Open, jucat alături de adolescenta australiană Charlotte Kempenaers-Pocz (16 ani). Spre finalul primului set, la scorul de 5-4 pentru perechea Arina Rodionova/Storm Sanders, Simona Halep a primit îngrijiri medicale la braţul drept.

În cele din urma, Simona a dus meciul la capăt fără probleme. Halep şi Kempenaers-Pocz au pierdut cu scorul de 6-4, 7-5, în primul tur.

Simona Halep (29 de ani, locul 2 WTA) se confruntă şi cu probleme la spate, încă de la turneul Gippsland Trophy de la Melbourne. Durerile au reapărut în urma meciului-maraton cu Ajla Tomljanovic, scor 4-6, 6-4, 7-5, din turul doi la Australian Open.

Simona Halep va juca, vineri, de la ora 10:00 (ora României), împotriva rusoaicei Veronika Kudermetova (locul 36 WTA), în turul al treilea la Australian Open. Partida este prima din sesiunea de seară pe Rod Laver Arena.