FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară
Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu

Simona Halep – Angelique Kerber, în turul doi al turneului pe zgură de la Roma. Partida va începe după ora 19:00

Simona Halep Publicat de Andrei Ionascu pe 12 mai 2021

Simona Halep (locul 3 WTA) o va înfrunta în runda a doua a turneului pe zgură de la Roma pe germanca Angelique Kerber (26 WTA). Meciul este programat astăzi, după ora 19:00, pe arena ‘Grand Stand’ din cadrul complexului Foro Italico.

Kerber a învins-o, marţi, în primul tur, cu scorul de 6-2, 7-5, pe franţuzoaica Alize Cornet (locul 60 WTA), venită din calificări.

Halep (29 de ani) conduce cu 6-5 în confruntările directe cu Kerber (33 de ani), dar ultimul meci s-a încheiat cu victoria germancei, în 2019, în sferturi la Eastbourne, cu 6-4, 6-3. Pe zgură, fiecare are câte o victorie.

Simona Halep a câştigat turneul de la Roma în 2020 şi a mai jucat două finale (2017, 2018).

În funcţie de parcursul de la Roma, Simona Halep poate pierde locul 3 WTA. Bielorusa Arina Sabalenka, campioană la Madrid, este la o distanţă de 325 de puncte.

Simona Halep - Angelique Kerber, de la ora 19:00

Sursa foto: Twitter Jimmie48 Photography