Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor

Simona Halep, "maratonista" de la Praga! O nouă victorie în trei seturi grele şi principala favorită e în sferturi. Cu cine va juca

Tenis Publicat pe 13 aug 2020

Simona Halep a supravieţuit unui nou maraton şi a învins-o, joi, cu scorul de 3-6, 7-5, 6-2, pe cehoaica Barbora Krejcikova, după două ore şi şase minute.

Halep a început slab meciul, i-a permis adversarei să se detaşeze, iar reprezentanta gazdelor şi-a luat şansele şi a câştigat prima manşă cu 6-3. Simona şi-a ridicat nivelul jocului în setul al doilea, a ratat patru mingi de set pe propria servă, la 5-4, dar a reuşit să-l închidă în cele din urmă la a şasea şansă, scor 7-5, apoi a cerut intervenţia medicului pentru probleme medicale la spate.

În decisiv, Barbora a început bine, a sprintat spre un 2-0 rapid, dar Halep şi-a revenit din nou miraculos, a pus în scenă o serie de şase game-uri şi s-a calificat în sferturile de finală.

Rămasă mare favorită a turneului, constănţeanca va da peste poloneza Magdalena Frech, a 174-a jucătoare a lumii care a învins-o, tot joi, pe Arantxa Rus, locul 70 WTA. Frech a venit din calificări, unde a pierdut ultimul meci, a intrat pe tablou ca lucky loser şi a învins-o în primul tur, în trei seturi, pe Gabi Ruse. Va fi prima confruntare directă între ea şi Halep, favorita 1 a competiţiei.