VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării
Flavius Stoican a semnat! Flavius Stoican a semnat!
VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească
VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi

Slavia Praga - Leverkusen 1-0. Una caldă, alta rece pentru Stanciu. VIDEO: A ratat un penalty, dar a dat pasa de gol. EXCLUSIV | Reacţia sugestivă a lui Dulca

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 30 oct 2020

Slavia Praga a câştigat pe teren propriu, scor 1-0, contra celor de la Bayer Leverkusen, în etapa II a grupelor Europa League.

Nicolae Stanciu a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 61. La scurt timp s-a remarcat, după ce în minutul 65 a ratat o lovitură de la 11 metri. Internaţionalul a tras în forţă, aproape pe mijlocul porţii lui Hradecky, care a respins apoi şi un al doilea şut: “Stanciu a ratat 2 penalty-uri. Se vede ca nu se mai regăseşte, nu mai are sclipirea de demult”, a comentat Cristi Dulca, la Fotbal Look.

Stanciu şi-a luat revanşa, când a oferit pasa de gol lui Olayinka, în minutul 80.