Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă” Van Dijk le cere coechipierilor săi să se autodepăşească după eşecul cu Everton. „Toată lumea trebuie să se uite în oglindă”
Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League

SPANIA NE-A AJUTAT CU SUEDIA, DAR N-AM REUŞIT SĂ PROFITĂM. CE S-A ÎNTÂMPLAT LA STOCKHOLM

Video Publicat pe 16 oct 2019

Soccer Football - Euro 2020 Qualifier - Group F - Sweden v Spain - Solna, Stockholm, Sweden - October 15, 2019. Sweden's Mikael Lustig and Spain's Mikel Oyarzabal in action. TT News Agency/Anders Wiklund/via REUTERS

România şi Norvegia au remizat la Bucureşti, 1-1, iar tricolorii au ratat şansa de a urca pe locul 2. Asta după ce, într-un alt meci al grupei F de calificare la Euro 2020, la Stockholm, Suedia şi Spania au terminat şi ele la egalitate şi tot 1-1.

Ibericii au jucat neaşteptat de slab, iar nordicii au condus cu 1-0 din minutul 50, după ce Berg l-a învins pe De Gea. Spania a revenit în prelungiri şi a egalat prin Rodrigo, moment în care România, care conducea cu 1-0 încă în partida cu Norvegia, a urcat pe poziţia a doua, însă numai pentru câteva minute. Golul lui Sorloth, înscris tot în prelungiri, la Bucureşti, i-a retrimis pe tricolori pe poziţia a treia, cu 14 puncte, la o lungime în faţa Suediei. România mai are de jucat acum cu Suedia, pe 15 noiembrie, la Bucureşti şi cu Spania, pe 18 noiembrie, la Madrid. Pentru a spera la calificare, tricolorii trebuie să câştige cu Suedia şi să scoată cel puţin un rezultat de egalitate cu Spania.