George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad

Spartak Moscova produce surpriza! Ruşii au învins Napoli, în prologul etapei din Europa League

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2021

Formaţia Spartak Moscova a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Napoli, într-un meci din etapa a cincea a grupei C a Ligii Europa. Ca urmare a acestui rezultat, Spartak, care era pe ultimul loc înaintea meciului cu italienii a urcat pe primul loc.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sobolev, în minutele 3 (penalti) şi 28. Pentru Napoli a înscris Elmos, în minutul 64.

Celălalt meci din grupă, Leicester City – Legia, se va disputa joi.

Clasament: 1. Spartak Moscova – 7 puncte (5 jocuri), 2. Napoli – 7 puncte (5 jocuri), 3. Legia – 6 puncte (4 jocuri), 4. Leicester – 5 puncte (4 jocuri).

Ultima etapă programează, la 9 decembrie, partidele Legia – Spartak Moscova şi Napoli – Leicester.