Carlos Tevez a fost internat Carlos Tevez a fost internat
Dan Petrescu a început revoluţia în Gruia! Cele două vedete care o vor părăsi pe CFR Cluj Dan Petrescu a început revoluţia în Gruia! Cele două vedete care o vor părăsi pe CFR Cluj
E gata! A venit verdictul în cazul accidentării lui Moruţan E gata! A venit verdictul în cazul accidentării lui Moruţan
Sebastian Colţescu, delegat la un meci din play-off Sebastian Colţescu, delegat la un meci din play-off
Imagini care vă pot afecta emoţional! Cum arată Romario Benzar după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo Imagini care vă pot afecta emoţional! Cum arată Romario Benzar după accidentarea suferită în meciul cu Dinamo
Guvernul SUA va plăti 139 de milioane de dolari victimelor agresiunilor sexuale comise de Larry Nassar Guvernul SUA va plăti 139 de milioane de dolari victimelor agresiunilor sexuale comise de Larry Nassar

Start în Liga Campionilor la handbal masculin. Competiţia se vede pe Look Plus şi Look Sport până în 2025

Handbal Publicat pe 17 sep 2020

Vardar Skopje a dat start noului sezon din Liga Campionilor la handbal masculin. Campioana din 2017 şi 2019 a avut un meci de coşmar în faţa lui Meshkov Brest, care a avut şi patru goluri avantaj în prima repriză. Vardar a reuşit să revină în partea a doua şi a trecut chiar la conducere, dar fără să se distanţeze decisiv. În final, macedonenii au fost pedepsiţi. Meshkov Brest a trecut din nou la conducere în ultimele două minute şi s-a impus cu 24-22

În cealaltă grupă, startul a fost dat de înfruntarea dintre Celje şi Aalborg. Danezii au început excelent şi s-au distanţat repede la trei goluri. La fel de repede însă şi-au şi spulberat avantajul , iar Celje a intrat la cabine cu 16 la 15. După pauză, tot danezii au avut iniţiativa şi au fost răsplătiţi. Au răsturnat repede scorul şi nu au mai cedat conducerea până la final. S-a terminat 31 la 29 pentru Aalborg.

Tot în grupa B, vicecampioana europeană, Telekom Vesprem, a câştigat în deplasare la Nantes. A fost un joc controlat autoritar de maghiari, care au avut probleme doar în primul sfert de oră. Vesprem a preluat conducerea la 6-5 şi nu a mai cedat-o până la final. Cu Andreas Nillson cel mai bun marcator, oaspeţii au avut şi 6 goluri avans, dar s-au impus la final cu 28-24.

Cel mai echilibrat meci al serii a fost în grupa A, la Flensburg. Gazdele s-au impus cu 31-30 în faţa polonezilor de la Lomza Kielce. Golul decisiv a fost marcat cu un minut înainte de final (28:43 repriza 2). Polonezii au ratat ultima aruncare şi şansa de a pleca neînvinşi din Germania.