Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”
VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP VIDEO | Ploaia a dat peste cap programul de la Ţiriac Open. Surpriză uriaşă produsă de locul 276 ATP

Strategie atipică la CS Mioveni. ”Echipa mea nu a făcut mari transferuri, deoarece eu arăt respect jucătorilor care au promovat”

CS Mioveni Publicat de Daian Cutu pe 17 iul 2021

Gaz Metan Mediaş a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, CS Mioveni, într-un meci din prima etapă a Ligii I.

Alexandru Pelici s-a declarat mulţumit de joc şi a explicat de ce piteştenii nu au avut o campanie de transferuri consistentă în această vară.

”Dacă e să scot primele 15 minute din acest meci, cred că am făcut un joc bun, acele minute au făcut diferenţa. Plecăm învinşi, plătim tribut emoţiilor şi greşelilor, au fost erori care ne-au costat. Am ratat şi câteva ocazii în repriza a doua.

Acum sper să nu ne mai tremure picioarele, nu avem de ce, trebuie să intrăm decişi din primul minut. A fost tracul primului joc în Liga 1.

Echipa mea nu a făcut mari transferuri, deoarece eu arăt respect jucătorilor care au promovat.

Ei m-au făcut antrenor de promovare, trebuie să le dau şansa să joace, merită. Altfel ar fi doar jucători de Liga 1, jucători de Liga 2, jucători de Liga a 3-a.

Am fost de acord cu conducerea să procedăm aşa, deşi e cu două tăişuri, dar aşa cred eu că e corect”, a declarat Pelici, la flash-interviuri.