VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia VIDEO | ”Reacţia era pe măsură”. S-a implicat Dan Petrescu la meciul cu Farul? Francisc Dican a explicat situaţia
”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi ”Am avut foarte multe accidentări la juniori, dar Mister mi-a dat încredere”. Ionuţ Cojocaru, noua descoperire a lui Gică Hagi
VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine” VIDEO | Mario Camora, discurs fără menajamente. ”Ne facem cu toţii de ruşine”
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart

Şumudică, din nou one man show. Ce i-a făcut preşedintele ultimei adversare din campionat

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 4 iul 2020

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Denizlispor, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Turciei.

Golul a fost marcat de Vural, în minutul 24, dintr-o pasă de la Maxim.

Alexandru Maxim a juca până în minutul 88 la oaspeţi, în timp ce Alin Toşca a fost integralist.

Gaziantep FK ocupă locul 9 în clasament, cu 38 de puncte, iar Denizlispor este pe 12, cu 32 de puncte.

La finalul partidei, preşedintele adversarilor a aruncat din lojele VIP o sticlă cu apă către tehnicianul român, care din fericire nu şi-a atins ţinta. Motivul este dat de faptul că acesta se bucura euforic în zona în care se aflau oficialii celor de la Denizlispor.

"Preşedintele nostru a suferit o grea operaţie la picior. I-am promis trei puncte înainte de acest meci. Aşa că m-am dus să strig la el după meci. Îmi pare dacă am fost interpretat greşit. Vreau să joc un fotbal bun aici, vreau să muncesc în Turcia mulţi ani de acum încolo. Nu sunt indiferent faţă de profesorii turci, vreau să îmi obţin cetăţenia acestei ţări", a declarat Marius Şumudică la finalul partidei.