OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League

Şumudică, egalat în prelungiri, în ultimul meci de campionat

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2020

Gaziantespor, formaţia pregătită de Marius Şumudică a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu nou-promovata Karagumruk.

Zukanovic a deschis scorul pentru oaspeţi. Gaziantep a întors meciul, Kana Biyik a egalat, după un corner executat de Alexandru Maxim, iar Andrei a marcat pentru 2-1.

Prelungirile i-au produs un car de nervi lui Şumudică, care s-a văzut egalat, în minutul 90+5, la ultima fază, după un gol noroc înscris de Erdinc.

Gala, victorie în derby

Galatasaray Istanbul are un start de sezon perfect în Turcia. În etapa cu numărul II, elevii lui Fatih Terim au câştigat în deplasare, cu 2-0, contra campioanei en-titre, Basaksehir.

În direct pe Look Sport, Radamel Falcao a deschis scorul în minutul 14, din lovitură de la 11 metri. A urmat apoi un asediu ofensiv al celor de la Basaksehir, dar fără rezultate pe tabela de marcaj.

De marcat au reuşit tot cei de la Galata, prin Belhanda, marocanul a punctat de la 15 metri, după ce a recepţionat o minge trimisă cu călcâiul de Diagne.

În urma acestui rezultat, echipa lui Fatih Terim urcă pe primul loc, cu maxim de puncte, după două partide, în timp ce Basaksehir ocupă ultimul loc, fără punct acumulat.