Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament VIDEO | Farul - CFR Cluj 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Munteanu, gol de mare rafinament
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

Şumudică, exuberant după victoria cu Beşiktaş! "Cel mai bun meci al meu din Turcia. Maxim şi Toşca au jucat foarte bine"

Stranieri Publicat de Andrei Ionascu pe 7 nov 2020

Gaziantep, echipa antrenată de către Marius Şumudică, a câştigat pe teren propriu cu Beşiktaş, scor 3-1, în etapa a 8-a din campionatul Turciei. A fost bucurie mare în vestiarul celor de la Gaziantep, iar Şumudică a declarat că este cea mai importantă victorie de când antrenează în Turcia.

Kevin Mirallas (44’), Demir (63’) şi Ozer (90+7’) au înscris pentru Gaziantep. Larin (61’) a înscris pentru Beşiktaş, care a jucat în inferioritate numerică din minutul 55.

Alexandru Maxim a fost înlocuit în minutul 90+5, în timp ce Alin Toşca a fost integralist.

Gaziantep are şapte meciuri fără înfrângere în campionat şi ocupă locul 7 în clasament.

"Cel mai bun meci al meu din Turcia, de când antrenez aici. Tactic, am jucat foarte bine. E adevărat  că pe Beşiktaş i-am învins şi anul trecut, dar acum cred că am fost mai bine. Maxim şi Toşca au jucat şi ei foarte bine.

Amândoi. Toşca e în creştere mare, joacă aproape fără greşeală, deşi are atacanţi tari în faţă. Iar Maxim a făcut efort mare, a avut realizări şi este extrem de apreciat de toată lumea în Turcia.

Pe mine în 16 meciuri m-a bătut doar Galatasaray şi tot sunt unii nemulţumiţi", a spus Marius Şumudică pentru Digi Sport.

Sursa foto: Twitter Gaziantep