Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat” Xavi şi-a motivat alegerea, după discuţia cu preşedintele Barcelonei. „Proiectul nu s-a terminat”
Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani Duel istoric pe zgura de la Madrid! Rafa Nadal, faţă în faţă cu un puşti de 16 ani
Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua

”Sunt unii care fac marcaj la mine, dar depăşesc limita”. Sergio Ramos a explicat cel mai delicat moment din El Clasico

Real Madrid Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2020

Marele derby al Spaniei s-a terminat cu victoria celor de la Real Madrid, scor 3-1, în faţa unei echipe a Barcelonei care a jucat bine până în minutul 60, după care a urmat o cădere inexplicabilă.

Sergio Ramos a explicat cea mai controversată fază a partidei, în urma căruia a transformat un penalty, după un contact între el şi Lenglet. A fost nevoie de intervenţia VAR pentru ca arbitrul să ia decizia.

”Sunt unii care fac marcaj la mine, dar depăşesc limita! A fost penalty clar. Pentru mine faza este foarte clară, iar VAR mi-a dat dreptate.

În ceea ce priveşte jocul, am fost mai buni ca ei, mai ales în a doua repriză. Ei suferă atunci când nu le dăm mingea.

A fost o săptămână groaznică şi eram dornici de revanşă. Mai ales într-un El Clasico, un meci unic în lume. Iar când câştigi pe terenul marii rivale bucuria este şi mai mare,”