”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Supărare mare la Sepsi după egalul cu Poli Iaşi. Portarul covăsnenilor recunoaşte: ”Nu prea îmi găsesc cuvintele”

Poli Iași Publicat pe 5 feb 2021

Bela Fejer s-a arătat dezamăgit după egalul cu Poli Iaşi. Portarul lui Sepsi a evitat să dea vina pe colegii săi şi a spus că nu îşi găseşte cuvintele şi explicaţiile pentru revenirea moldovenilor pe tabelă de la 1-3 şi egalarea acestora la ultima fază a jocului.

”Nu prea îmi găsesc cuvintele acuma. Îmi pare foarte rău. Am venit acasă cu inima deschisă. Am vrut să îmi ajut echipa, din păcate nu am putut.

Nu pot sa zic asta (n.r.- că nu a fost sprijinit de colegi). Împreună câştigăm, împreună pierdem. Prima repriză am început de la 0-1. Am revenit în joc, am condus cu 3-1. În a doua repriză am încercat să ţinem scorul. Nu ştiu ce s-a întamplat. Poate au căzut băieţii din punct de vedere fizic.”, a declarat Bela Fejer, portarul lui Sepsi, la finalul meciului.

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, în care adversarii au egalat la ultima fază a jocului.

Poli Iaşi a deschis scorul prin Vega, în minutul 2. Pentru Sepsi au înscris apoi L. Fulop ’17 (penalti), Safranko ’19 şi Golofca ’42.  În minutul 77, a marcat şi Calcan, pentru oaspeţi, iar scorul final a fost stabilit de Gaitan, în minutul 90+4.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Fejer – Deligiannidis, Bouhenna, Ninaj, M. Ştefănescu – Achahbar (Nouvier ’71), Eder Gonzales, L. Fulop – Golofca (Dumiter ’75), Safranko, Petrila (Tamas ’46). Antrenor: Leo Grozavu.

Poli Iaşi: Brînză – Onea, R. Popa, Mihalache, Buşu – Moisa (Vanzo ‘1, Zajmovic ’64), Gaitan, Passaglia – Popadiuc (Calcan ’73), Vega, D. Flores (Baxevanos ’65). Antrenor: Andrei Cristea.

Cartonaşe galbene: Safranko ’62, Gonzalez ’76, Ştefănescu ’89, Fejer ‘90+1 / Onea ’16, Passaglia ’25, Buşu ’87, Vega ‘89.

Arbitri: George Cătălin Găman - Adrian Popescu, Ferencz Tunyogi - Viorel Nicuşor Flueran.

Observator: Laszlo Sajtos.