Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari
Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen. A trecut de o jucătoare mult mai bine clasată în ierarhia WTA
VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 1-0, în direct la Prima Sport 1! Cisse deschide scorul
Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO Antrenorul momentului în România, ofertat din Superliga. „Ştiu că mai am lucruri de oferit” | EXCLUSIV VIDEO
România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin România şi-a aflat adversarele din grupele europeanului de handbal feminin
Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă” Louis Munteanu, drum liber către FCSB? Anunţul momentului: „Cu siguranţă”

Surpriză în primul antrenament de la Barcelona. Valtteri Bottas a fost cel mai rapid

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 7 mai 2021

În acest weekend Formula 1 poposeşte în Catalunia, pe clasicul circuit de la Barcelona. Pe Look Sport+, vom asista la un nou duel încins între Lewis Hamilton şi Max Verstappen, cei doi piloţi care s-au distanţat în fruntea clasamentului general încă din primele runde.

Septuplul campion britanic pleacă favorit pe un traseu pe care-l cunoaşte foarte bine şi care avantajează monopostul Mercedes. Hamilton a câştigat anul trecut cu un avans copios în faţa lui Verstappen, care are însă amintiri frumoase din Spania, locul unde a obţinut prima victorie în ”Marele Circ”, pe când avea doar 18 ani şi 277 zile.

Valtteri Bottas a dat lovitura în primul antrenament, pe care l-a câştigat la un avantaj infim în faţa lui Max Verstappen. Lewis Hamilton a terminat pe locul al treilea, la peste o sutime ecart.