Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR Artur Hoffmann, Ovidiu Gârbacea şi Filip Stoica au primit Ordinul Excelenţă Olimpică din partea COSR
VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi VIDEO | Gestul care i-a pus pe jar pe fanii lui Arsenal! Ce a făcut jucătorul „tunarilor” imediat după eliminarea din sferturi
Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga Gigi Becali, ofertă de 1.5 milioane de euro pentru un star din Superliga
Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT Dan Petrescu începe curăţenia la CFR Cluj! Un jucător cu CV solid e OUT
UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG UEFA a sancţionat FC Barcelona pentru gesturi rasiste la meciul cu PSG
VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc VIDEO | Un fotbalist de la Malaga şi-a vândut tricoul de joc

Surpriză la San Sebastian. Real Madrid pierde primele puncte, încă din prima etapă | VIDEO

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 20 sep 2020

Real Sociedad a obţinut o remiză, scor 0-0, contra campioanei Real Madrid, în etapa I din La Liga.

Prima repriză i-a aparţinut lui Benzema. Atacantul francez a ratat o sumedenie de ocazii. Cea mai importantă a fost în minutul 40, când din poziţie ideală a alunecat, fix în momentul şutului, iar mingea s-a dus pe lângă poartă, astfel, Sociedad a evitat un gol ca şi făcut.

Gazdele a început mai tare actul secund, Muguruza ratând o şansă bună. Minutul 62 a consemnat introducerea lui David Silva, ibericul revine astfel în La Liga, după un periplu lung la Manchester City.

În ultimele minute, Zidane a forţat victoria şi a făcut mai multe schimbări ofensive, dar în zadar. Partida s-a termiant la egalitate, iar Real Madrid, campioana en-titre pierde două puncte, încă din primul meci.

• Sociedad: Remiro - Gorosabel, Le Normand, Elustondo, Munoz - Guevara, Merino - Portu, Oyzarzabal, Muguruza - Isak
  • Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - Modric, Kroos, Odegaard - Rodrygo, Benzema, Vini Jr