Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei
Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint

Tabloul complet al optimilor din Cupa României! Cele 16 echipe calificate

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 30 nov 2020

UPDATE | Cunoaştem toate cele 16 formaţii calificate în optimile Cupei României, sezonul 2020-2021, competiţie transmisă în direct de Look Sport.

Echipe calificate în optimi: Chindia Târgovişte, U Craiova, Turnu Măgurele, Dunărea Călăraşi, ASU Poli Timişoara, Viitorul Tg. Jiu, Farul, FC Botoşani, Petrolul, Dinamo, Astra, U Cluj, Gaz Metan Mediaş, Poli Iaşi, UTA Arad, FCSB;

• Gloria Buzău - FCSB 0-3 (la masa verde);

Update 5: S-a terminat meciul. Huşana Huşi - Universităţii Cluj 2-8.

Update 4: Huşana Huşi reduce din diferenţă în faţa Universităţii Cluj, în minutul 86, prin acelaşi Agrigoroaiei, care şi-a trecut în cont o dublă într-o partidă de tristă amintire pentru echipa sa. Scorul este 2-8.

Update 3: Huşana Huşi - FC Universitatea Cluj ajunge la 1-8! Dan Berci transformă o lovitură de pedeapsă în minutul 79.

GOOOOL ”U”! Cu zece minute înainte de final, Dan Berci înscrie de la punctul cu var. Huşana Huşi - FC Universitatea Cluj 1 - 8 #UeştiTU

Publicată de FC Universitatea Cluj pe Duminică, 29 noiembrie 2020

Update 2: Huşana Huşi - FC Universitatea Cluj ajunge la 1-7! Idan Golan, în minutul 56, îşi trece şi el în cont dubla după o reluare de la colţul lung.

GOOOOL ”U”! În urma unui corner, Idan Golan reia de la colţul lung şi înscrie şi el dubla. Huşana Huşi - FC Universitatea Cluj 1 - 7 #UeştiTU

Update 1: Universitatea Cluj, echipă din Liga 2, face spectacol în şaisprezecimile Cupei României cu Huşana Huşi, formaţie din Liga 3. În minutul 49, scorul meciului dintre Huşana Huşi şi U Cluj este 1-6. Au marcat pentru clujeni: Ştefănescu (3' şi 49'), Dican (12'), Golan (15'), Ribeiro (25' şi 38'). Pentru gazde a înscris Agrigoroaiei, în minutul 28, din penalty.

Astra Giurgiu a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-1 (1-1), echipa din liga a II-a Ripensia Timişoara, calificându-se în optimile de finală ale Cupei României.

Au marcat: Sokovici 22' / Montini 5', 60', Răduţ 47', Azulay 82', V. Gheorghe 89'.

Ultimele echipe care vor face pasul spre optimile de finală ale Cupei României se decid, duminică şi luni, live pe Look Sport+.

Ripensia - Astra 1-5 (Sokovic 22 / Montini 5, 60; Răduţ 48, Azulay 82, Gheorghe 89)

• Ripensia: Şt. Dobre – Burdeţ, Ţieranu, Rogac, Fridrich – Val. Macriţchii, Al. Neagu – T. Călin – Al. Popovici (cpt.), Sokovic, Mih. Ene
  • Rezerve: Mociu, G. Păduraru – Lalic, Ad. Neacşu, Golda, Urvanţev, Coulibaly, Stoi, Vl. Tudorache
  • Antrenor: Cosmin Petruescu
  • Astra: D. Lazar – David Bruno, Graovac, C-tin. Dima, Radunovic (cpt.) – Crepulja, R. Moise – Stahl, Răduţ, Wuthrich – Montini
  • Rezerve: Mih. Popa – Hugo Sousa, Riza, Canadija, Merloi, Val. Gheorghe, Balaure, Azulay, Gab. Şerban
  • Antrenor: Eugen Neagoe

Min. 90 + 3: Arbitrul fluieră finalul meciului. Ripensia - Astra se termină 1-5.

Min. 89: GOOOOL Astra! Valentin Gheorghe îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, trimiţând în plasă după o ieşire hazardată a portarului gazdelor, încurcat şi de unul dintre fundaşii săi.

Min. 82: GOOOOL Astra!  Azulay finalizează un contraatac al giurgiuvenilor şi duce scorul la 1-4 pentru aceştia cu o finalizare elegantă.

Min. 60: GOOOOL Astra! Mattia Montini majorează diferenţa pentru giurgiuveni şi reuşeşte dubla. Italianul l-a învins pe Dobre cu o execuţie sigură, la colţul lung, într-o situaţie de 1 vs 1.

Min. 48: GOOOOL Astra! Mihai Răduţ îi readuce pe oaspeţi în avantaj, cu o execuţie din interiorul careului la care portarul Ştefan Dobre nu a avut ce să facă mai mult. Giurgiuvenii conduc cu 1-2.

Min. 22: GOOOOL Ripensia! Sokovic aduce egalarea pentru timişoreni, deşi David Lazar a avut o intervenţie senzaţională în primă fază.

Min. 5: GOOOOL Astra! Mattia Montini deschide scorul pentru oaspeţi, lovind mingea prin alunecare. Portarul Ripensiei, Ştefan Dobre, nu a avut nicio reacţie. Ripensia - Astra este 0-1.

FK Csikszereda – UTA Arad, ora 14.00, live pe Look Sport+

Chindia Târgovişte, U Craiova, Turris, Dunărea Călăraşi, ASU Poli, Farul, FC Botoşani, ACS Viitorul Târgu Jiu, Petrolul şi Dinamo sunt echipele calificate până acum în optimile de finală ale Cupei României.

În faza următoare este calificată teoretic şi FCSB, care ar fi trebuit să joace luni cu SCM Gloria Buzău, dar adversarii au mai multe cazuri de coronavirus, astfel că partida nu va mai avea loc .