CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ganea reia spectaculos
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Tecău a pierdut finala de dublu de la ATP Hamburg

Tenis Publicat pe 18 iul 2021

Perechea Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 1, a pierdut, duminică, finala probei de dublu din cadrul turneului de 500 de puncte de la Hamburg, cu premii de 1,16 milioane de euro.

Tecău şi Krawietz au fost învinşi de echipa Tim Puetz/Michael Venus (Germania/Noua Zeelandă), cap de serie 2, scor 6-3, 6-7 (3), 10-8, într-o oră şi 41 de minute.

Românul şi colegul său au obţinut un premiu de 24.970 de euro şi 300 de puncte.

Puetz şi Venus vor primi 33.180 de euro şi 500 de puncte.