Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-0, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au creat pericol în prima repriză
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV
Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul” Marius Măldărăşanu s-a dezlănţuit după ce FC Hermannstadt a urcat pe primul loc în play-out: ”Le-am citit jocul”
David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5 David Puicea, calificat în finala juniorilor la sărituri, de pe locul 5

Thanasi Kokkinakis - Arthur Rinderknech, finala turneului de la Adelaide

Tenis Publicat pe 14 ian 2022

Tenismenul australian Thanasi Kokkinakis, lcoul 145 ATP, s-a calificat în finala turneului de 250 de puncte de la Adelaide.

El l-a învins, vineri, cu scorul de 6-2, 3-6, 7-6 (10), pe croatul Marin Cilici, locul 29 ATP şi cap de serie numărul 4, după un meci care a durat două ore şi 39 de minute.

Adversarul său din finală va fi francezul Arthur Rinderknech, locul 58 AP, care l-a întrecut, tot vineri, cu scorul de 6-1, 6-3, pe compatriotul lui, Corentin Moutet, locul 115 ATP, venit din calificări, după un meci de o oră şi 16 minute.

Rinderknech, 26 de ani, este la prima finală din carieră, în timp ce Kokkinakis, 25 de ani, este la a doua (niciun trofeu).

Câştigătorul turneului va primi un premiu de 43.180 de dolari şi 250 de puncte ATP, iar învinsul, 30.885 de puncte şi 150 de puncte ATP.