FCSB, aproape de o lovitură! Fernando Varela poate semna gratis cu echipa lui Gigi Becali FCSB, aproape de o lovitură! Fernando Varela poate semna gratis cu echipa lui Gigi Becali
Prima reacţie a lui Ionuţ Radu, după autogolul din Cupa Italiei. ”Sunt fericit că am debutat în acest sezon şi pentru că am câştigat" Prima reacţie a lui Ionuţ Radu, după autogolul din Cupa Italiei. ”Sunt fericit că am debutat în acest sezon şi pentru că am câştigat"
Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup
SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin SCM Zalău, a doua semifinalistă a Cupei României la volei masculin
CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte, în semifinalele Cupei României la volei feminin
VIDEO | Constantin Budescu are ambiţii mari la FC Voluntari. "Vreau în play-off şi Cupa României!" VIDEO | Constantin Budescu are ambiţii mari la FC Voluntari. "Vreau în play-off şi Cupa României!"

Thanasi Kokkinakis - Arthur Rinderknech, finala turneului de la Adelaide

Tenis Publicat pe vineri, 19:28

Tenismenul australian Thanasi Kokkinakis, lcoul 145 ATP, s-a calificat în finala turneului de 250 de puncte de la Adelaide.

El l-a învins, vineri, cu scorul de 6-2, 3-6, 7-6 (10), pe croatul Marin Cilici, locul 29 ATP şi cap de serie numărul 4, după un meci care a durat două ore şi 39 de minute.

Adversarul său din finală va fi francezul Arthur Rinderknech, locul 58 AP, care l-a întrecut, tot vineri, cu scorul de 6-1, 6-3, pe compatriotul lui, Corentin Moutet, locul 115 ATP, venit din calificări, după un meci de o oră şi 16 minute.

Rinderknech, 26 de ani, este la prima finală din carieră, în timp ce Kokkinakis, 25 de ani, este la a doua (niciun trofeu).

Câştigătorul turneului va primi un premiu de 43.180 de dolari şi 250 de puncte ATP, iar învinsul, 30.885 de puncte şi 150 de puncte ATP.