Dan Petrescu îl critică dur pe unul dintre jucătorii de bază ai CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!" Dan Petrescu îl critică dur pe unul dintre jucătorii de bază ai CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!"
Poli Iaşi - FCSB 2-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate a marcat primul său gol în Liga 1. Gazdele întorc scorul Poli Iaşi - FCSB 2-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate a marcat primul său gol în Liga 1. Gazdele întorc scorul
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului

Tinereţe fără bătrâneţe. Ibisevic şi-a găsit echipă la 36 de ani

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 3 sep 2020

Vedad Ibisevic (36 de ani) continuă la cel mai înalt nivel. Veteranul din Bosnia-Herţegovina este noul jucător al celor de la Schalke 04.

Acesta a semnat din postura de jucător liber de contract, după ce vara aceasta şi-a terminat contractul cu cei de la Hertha Berlin, formaţie pentru care a jucat timp de 4 ani.

Ibisevic are un CV impresionat în prima ligă a Germaniei, cu 340 de partide şi 127 de goluri marcate. În prezent este cotat de Transfermarkt la suma de 1,2 milioane de euro.

Atacantul a disputat de asemenea 83 de partide pentru reprezentativa ţării sale, unde a reuşit să marcheze de 27 de ori.