VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 2-1. Moldovenii dau lovitura şi se califică după două decenii în finala Cupei VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 2-1. Moldovenii dau lovitura şi se califică după două decenii în finala Cupei
O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei
Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic” Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic”
Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari

Tinereţe fără bătrâneţe. Ibisevic şi-a găsit echipă la 36 de ani

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 3 sep 2020

Vedad Ibisevic (36 de ani) continuă la cel mai înalt nivel. Veteranul din Bosnia-Herţegovina este noul jucător al celor de la Schalke 04.

Acesta a semnat din postura de jucător liber de contract, după ce vara aceasta şi-a terminat contractul cu cei de la Hertha Berlin, formaţie pentru care a jucat timp de 4 ani.

Ibisevic are un CV impresionat în prima ligă a Germaniei, cu 340 de partide şi 127 de goluri marcate. În prezent este cotat de Transfermarkt la suma de 1,2 milioane de euro.

Atacantul a disputat de asemenea 83 de partide pentru reprezentativa ţării sale, unde a reuşit să marcheze de 27 de ori.