Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

Toni Petrea, sincer, după ce a umilit Hermannstadt. „Nu mă gândeam că vom marca cinci goluri, dar ştiam că ne vom crea ocazii”

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 26 oct 2020

FCSB a spulberat-o pe Hermannstadt live pe LookSport+, scor 5-0, şi a urcat pe locul al doilea în Casa Liga 1, cu 18 puncte, la egalitate cu CFR Cluj şi la trei puncte de liderul Craiova.

Toni Petrea a declarat la flash-interviu că nu se aştepta ca elevii săi să marcheze atât de multe goluri în poarta ardelenilor, dar era ferm convins că aceştia îşi vor crea multe ocazii.

Tehnicianul a mai punctat faptul că Oaidă a revenit pe teren după o pauză de mai bine de patru luni şi că Sergiu Buş a reuşit în sfârşit să marcheze.

„Nu mă gândeam că vom marca 5 goluri, dar ştiam că ne vom crea ocazii. Mă bucur că n-am primit gol. Sunt preocupat de un joc ofensiv, îmi place să ne creăm ocazii de poartă. Încercăm să ne îmbunătăţim jocul de la un meci la altul. Mă bucur pentru Sergiu Buş că a marcat. L-am schimbat pentru a vedea şi alţi jucători la lucru, cum a fost Răzvan Oaidă. Cred că e un lucru îmbucurător că suntem echipa din campionat cu cea mai mică medie de vârstă”, a declarat Toni Petrea la finalul meciului.