”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Tottenham - Manchester City 1-0, în prima etapă din Premier League. Reuşită fabuloasă a lui Son | VIDEO

Premier League Publicat de Andrei Ionascu pe 15 aug 2021

Tottenham a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), campioana en titre Manchester City, în prima etapă a campionatului Angliei, Premier League.

Golul a fost marcat de către Son Heung-Min, în minutul 55, după un contraatac senzaţional al gazdelor. Sud-coreeanul a preluat mingea la 25 de metri de poartă şi a şutat superb către colţul lung, de la marginea careului.

Manchester City a avut 18 ocazii de gol şi o posesie a mingii de 66%. Raportul şuturilor pe poartă a fost 4-2 pentru oaspeţi.

De la Tottenham a lipsit căpitanul Harry Kane, jucător nepregătit încă după EURO 2020. Kane este o ţintă de transfer pentru Manchester City.

Într-un alt meci din Premier League, West Ham United s-a impus, cu 4-2, pe terenul formaţiei Newcastle, după ce a fost condusă cu 1-0 şi 2-1.

Au marcat: Wilson 5', Murphy 40' / Cresswell 18', Benrahma 53', Soucek 63', Antonio 66'.

Sursa foto: Twitter Tottenham