Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!”  | VIDEO EXCLUSIV
Surpriză mare! Cine va apăra la EURO poartă României: ”Aşa este normal să fie! Aioani nu e în formă!” | VIDEO EXCLUSIV
Condamnat la nouă ani de închisoare pentru viol, Robinho acuză justiţia italiană de rasism
 VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc" VIDEO | Florin Stîngă, plin de optimism după victoria cu FCU Craiova: "Terminăm play-out-ul pe primul loc"
Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva" Nicolo Napoli, discurs ferm după înfrângerea cu Petrolul: "Cred că ne putem salva"
Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare Dan Alexa revine în fotbalul românesc! Destinaţie surprinzătoare
Sepsi a dat cărţile pe faţă după ce a izbucnit scandalul de dopaj: ”Plângea când m-a sunat. Poate de la sirop că a fost răcit!” | VIDEO EXCLUSIV

Tragerile la sorţi pentru sferturile şi semifinalele Champions League şi Europa League sunt LIVE pe Look Plus şi online, vineri, de la 13:00

Champions League Publicat pe 10 iul 2020

Vineri, 10 iulie, UEFA va stabili partidele din sferturile şi semifinalele Champions League şi Europa League 2020, într-un eveniment transmis în direct de Look Plus şi www.looksport.ro, începând cu ora 13:00.

Programul Champions League şi Europa League din august 2020

UEFA a confirmat oficial programul pentru reluarea Champions League şi Europa League, ce va avea loc la începutul lunii august.

Cu câteva exepţii, vom avea meciuri zi de zi din cele două competiţii europene, iar toate vor fi transmise de posturile Look.

Europa League revine pe 5 şi 6 august, când sunt programate meciuri din manşa retur a optimilor.

Champions League programează mecurile din optimi pe 7 şi 8 august.

Pe 10 şi 11 august se vor juca sferturile Europa League, în timp ce între 12 şi 15 august vom avea programate sferturile Champions League, LIVE pe Look Plus.

Pe 16 şi 17 august se vor juca semifinalele Europa League, iar cele din Champions League au fost programate pe 18 şi 19 august.

Toate meciurile se vor juca într-o singură manşă. Partidele din Europa League se vor disputa în Germania, la Koln, Duisburg, Dusseldorf şi Gelsenkirchen, în timp ce meciurile din Champions League sunt programate la Lisabona, pe Estadio Da Luz şi Estadio Jose Alvalade.

Finala Europa League se va juca pe 21 august, iar finala Champions League pe 23 august.