VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au marcat de două ori în trei minute
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!
Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei Volei feminin | Eliza Inneh, componenta naţionalei, campioană în Polonia şi MVP al finalei

Transfer atipic pentru CFR Cluj! Campioana României şi-a găsit atacant în liga a treia din Serbia

CFR Cluj Publicat pe 17 sep 2021

Campioana României a realizat vineri un transfer cel puţin neobişnuit. CFR Cluj l-a adus pe atacantul Dusan Celar (25 de ani), fotbalist care a jucat ultima dată în liga a treia din Serbia.

Dusan Celar a debutat chiar vineri pentru CFR Cluj II, în seria 10 din Liga 3, însă nu a făcut-o cu noroc pentru satelitul ”feroviarilor”.

CFR Cluj II a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, în faţa Someşului Dej.

În minutul 62, când scorul era deja 2-1 pentru Someşul Dej, Celar, atacantul adus la insistenţele lui Dan Petrescu, introdus titular, a fost tras de tricou în careul advers, iar arbitrul meciului a acordat lovitură de pedeapsă. Experimentatul Ovidiu Hoban (38 de ani), câştigător a patru titluri de campion cu CFR Cluj, a trimis în bară de la punctul cu var.

Acelaşi Hoban a lovit din nou bara din acţiune, în finalul meciului, iar CFR Cluj II a înregistrat prima înfrângere din sezon după patru etape. Până atunci, satelitul campioanei bifase un egal şi două victorii.

50.000 de euro este cota de piaţă a lui Dusan Celar, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.