”El este la acest club de când avea 13 ani, iar asocierea Barcelonei cu Messi trebuie să continue”. Favoritul pentru a fi noul preşedinte al Barcelonei, anunţ de ultimă oră despre Messi ”El este la acest club de când avea 13 ani, iar asocierea Barcelonei cu Messi trebuie să continue”. Favoritul pentru a fi noul preşedinte al Barcelonei, anunţ de ultimă oră despre Messi
VIDEO | Ciro Immobile, execuţie superbă în Lazio - Zenit! Portarul ruşilor a rămas fără reacţie VIDEO | Ciro Immobile, execuţie superbă în Lazio - Zenit! Portarul ruşilor a rămas fără reacţie
LIVE VIDEO | Sprintul spre fazele eliminatorii din Liga Campionilor continuă pe Look Sport. Ferencvaros o conduce pe Juventus în deplasare! LIVE VIDEO | Sprintul spre fazele eliminatorii din Liga Campionilor continuă pe Look Sport. Ferencvaros o conduce pe Juventus în deplasare!
FC Sevilla, calificare în optimile Champions League, după un gol în minutul 90+4. Chelsea, merge şi ea mai departe FC Sevilla, calificare în optimile Champions League, după un gol în minutul 90+4. Chelsea, merge şi ea mai departe
Chelsea, prima echipă calificată în ”optimile” Champions League, după o victorie muncită la Rennes Chelsea, prima echipă calificată în ”optimile” Champions League, după o victorie muncită la Rennes
Covid continuă să pună probleme celor de la FCSB. Încă un jucător a fost depistat pozitiv Covid continuă să pună probleme celor de la FCSB. Încă un jucător a fost depistat pozitiv

”Trebuie să eliminăm greşelile, să ne îmbunătăţim jocul!”. Toni Petrea vrea mai mult de la elevii săi

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 19 oct 2020

FCSB a plecat cu trei puncte de la Călăraşi, după 2-0 cu Academica Clinceni, graţie reuşitelor frumoase semnate de Dennis Man (minutul 86) şi Olimpiu Moruţan (minutul 89). Trupa lui Petrea are cel mai bun atac din Casa Liga 1, cu 17 goluri, a egalat CFR în clasament (15 puncte) şi a ajuns la şase lungimi în spatele liderului U Craiova.

La final Toni Petrea a declarat că a fost o partidă grea, iar presingul de final a adus victoria. Tehnicianul celor de la FCSB a mai punctat faptul că jucătorii săi trebuie să îşi corecteze anumite greşeli.

„A fost o victorie muncită, după un joc echilibrat în prima parte. Am presat adversarul în repriza secundă, am reuşit să marcăm, suntem bucuroşi de victorie, sper să avem evoluţii şi mai bune. Au fost două săptămâni intense ca nivel de pregătire, trebuie să eliminăm greşelile, să ne îmbunătăţim jocul. A fost un meci disputat, nu pot să zic ce nu mi-a plăcut”, a spus Toni Petrea, după victoria cu Clinceni, scor 2-0.