Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 3-0, în direct la Prima Sport 1! Pop face spectacol cu defensiva adversă VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 3-0, în direct la Prima Sport 1! Pop face spectacol cu defensiva adversă
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie

TRICOLORII AU CÂŞTIGAT LA SCOR ÎN FEROE, DAR TESTUL CEL MARE URMEAZĂ ABIA MARŢI

Video Publicat pe 12 oct 2019

România a reuşit să câştige categoric meciul cu Insulele Feroe, în deplasare, scor 3-0, însă tricolorii s-au chinuit serios mai bine de trei sferturi din partidă. Primul gol a căzut abia în minutul 74, marcat de George Puşcaş, Intrarea lui Alex Mitriţă a schimbat mult în bine jocul echipei lui Contra. Spiriduşul care evoluează în Statele Unite, la New York City FC, a marcat al doilea gol în minutul 83, iar apoi i-a pasat decisiv lui Claudiu Keşeru, care a stabilit scorul final în prelungiri.

După acest succes, România urcă pe locul secund, acumulând 13 puncte, însă are un meci în plus faţă de Suedia şi Norvegia, contracandidatele tricolorilor la calificare. Cele două echipe joacă în această seară cu Malta, respectiv Spania, iar Suedia are şanse mari să revină pe locul 2 după acest meci.

Pentru România urmează acum meciul cu Norvegia, marţi, pe Arena Naţională din Bucureşti. Este un meci aproape decisivi şi orice rezultat în afara victoriei ar compromite într-o mare măsură şansele la calificare.