NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia

VIDEO | "TUNARII" AU RĂMAS FĂRĂ MUNIŢIE. ARSENAL, DEMOLATĂ DE RENNES

Europa League Publicat pe 8 mar 2019

Arsenal s-a făcut de râs în deplasarea de la Rennes. Tunarii au pierdut cu 3-1 şi riscă să rateze sferturile Europa League. Începutul a fost bun pentru jucătorii lui Unai Emery, Alex Iwobi deschizând scorul rapid. Gazdele au dat primul semnal de alarmă în minutul 34, la lovitura liberă a lui Ben Arfa. Cu câteva minute înainte de pauză, londonezii au rămas în 10 oameni. Grecul Sokratis a fost eliminat după primirea celui de-al doilea galben. Problemele lui Arsenal nu s-au oprit aici. Bourigeaud a făcut 1-1 după un şut care l-a lăsat mască pe Cech. În partea a doua, Rennes a preluat conducerea după autogolul caraghios al lui Monreal. Ozil putea egala pentru englezi, dar mingea s-a oprit în braţele lui Kubek. În minutul 87, Ismaila Sarr le-a dat lovitura de graţie vedetelor de la Arsenal. După 3-1 cu formaţia lui Emery, Rennes porneşte cu prima şansă în returul din Anglia. Un egal ar fi suficient pentru francezi ca să meargă mai departe. Arsenal, în schimb, trebuie să bată măcar cu 2-0 ca să se califice în timpul regulamentar.