Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri

”U” Cluj, victorie cu rezervele, în Cupa României. Rezultatele înregistrate în turul III

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 8 oct 2020

Universitatea Cluj s-a calificat mai departe în Cupa României, după o victorie cu scorul de 2-0, pe teren propriu, contra celor de la Unirea Dej, formaţie care evoluează în Liga 3.

”Şepcile roşii” au început partida cu o echipă în mare parte din rezervă, căpitanul Gabi Tamaş fiind pe banca de rezerve. Decizia lui Costel Enache a fost una inspirată, meciul nu a fost unul complicat, iar mai mulţi fotbalişti care nu joacă în mod normal au avut şansă să prindă minute. Scorul a fost deschis de Sergio Ribeiro, care s-a aflat la primul meci pentru Universitatea Cluj.

Scorul final a fost stabilit de către Alexandru Pop.

Rezultatele înregistrate în turul III al Cupei României:

Joi, 7 octombrie

Universitatea Cluj - Unirea Dej 2-0

ACSO Filiaşi - Pandurii Târgu-Jiu 2-0

marţi, 6 octombrie
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova 0-3 la ”masa verde”.

Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava 2-1
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău 3-0 la ”masa verde”.
Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 2-0
FC Pucioasa – SR Municipal Braşov 3-5 după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare)
CS Afumaţi – Concordia Chiajna 2-3
Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti 6-5 după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)
U Craiova 1948 SA – CSM Reşiţa 6-4 după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 5-3 la lovituri de departajare)
Sportul Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin 1-2
Minaur Baia Mare – Fotbal Comuna Recea 0-3 la ”masa verde”