UHRIN A DUS DINAMO PE LOC DE PLAY OFF, DAR ARE UN MOTIV DE NEMULŢUMIRE

Video Publicat pe 18 oct 2019

Dinamo s-a schimbat enorm de la venirea lui Dusan Uhrin, iar azi a reuşit să urce pe loc de play-off pentru prima dată în acest sezon. Victoria cu Gaz Metan Mediaş (2-0) i-a propulsat pe „câini” pe locul 6, după ce în urmă cu ceva mai mult de o lună erau pe loc de baraj.

Chiar şi aşa, Dusan Uhrin nu este mulţumit încă în totalitate şi nu ezită să o spună direct. „Ar fi trebuit să înscriem mai multe goluri, pentru a avea o repriză secundă mai liniştită. Ne-am dorit mai mult decât Mediaş să câştigăm şi am avut multe ocazii”, a spus cehul, în direct pe LOOK PLUS. Uhrin a recunoscut că Dinamo a avut şi şansă în această seară. „Ei (n.r.- cei de la Gaz Metan) au avut prima ocazie. Dacă înscriau, ar fi fost un alt meci”, a mai spus Uhrin.