E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

Uhrin s-a decis: pleacă de la Dinamo! Cehul i-a criticat pe jucătorii şi pe şefii clubului şi ar urma să-şi oficializeze plecarea din Ştefan cel Mare

Dinamo Publicat pe 8 mar 2020

Adus după începerea campionatului în Ştefan cel Mare ca să o ducă pe Dinamo în play-off, Duşan Uhrin nu a reuşit acest lucru. Mai grav, prestaţiile de play-out, care au dus până acum la două înfrângeri din tot atâtea meciuri, au tulburat serios apele şi au făcut ca Dinamo să intre în hora luptei pentru evitarea retrogradării. Ultimul eşec, 0-1 cu Poli Iaşi, în această seară, a dinamitat clubul.

La finalul partidei, Duşan Uhrin a reacţionat virulent criticându-i pe jucători. Indirect, cehul a dat de înţeles că ar putea fi lucrat de o parte dintre jucători şi de anumite persoane din conducere. „Pentru mine e ceva periculos, pentru că le-am spus cum vom juca şi după 30 de minute a apărut la ştiri. E foarte rău pentru noi, pentru Dinamo. Nu ştiu dacă jucătorii au vorbit, dar cineva trebuie să fii spus, pentru că tot ce s-a scris era adevărat” a declarat Uhrin.

Surse din cadrul clubului au confirmat că situaţia este una extrem de tensionată. Deşi nu a spus-o în flash-interviul de după meci, cehul e decis să-şi prezinte demisia.