LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul LIVE VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au deschis scorul
Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani Octavian Vintilă, unul dintre cei mai apreciaţi comentatori de sport din România, a murit la 86 de ani
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova

UN FLEAC, NE-AU CIURUIT! ROMÂNIA, CĂLCATĂ ÎN PICIOARE DE SPANIA ÎN ULTIMUL MECI AL PRELIMINARIILOR PENTRU EURO

Noutăți Publicat pe 18 nov 2019

România a pierdut la scor, 0-5 cu Spania, la Madrid, şi încheie pe locul 4 meciurile în grupa preliminariilor. Tricolorii au avut o evoluţie submediocră pe Wanda Metropolitano, într-un meci de coşmar. De altfel, România cedase ultima oară la o diferenţă de 5 goluri în 2009, la meciul cu Serbia, care a provocat un scandal enorm între selecţionerul de atunci, Răzvan Lucescu, şi Adi Mutu.

Prima repriză a fost catastrofală, cu fotbaliştii lui Cosmin Contra umiliţi, încasând patru goluri, acestea fiind semnate de Fabian Ruiz (minutul 8), Moreno (32 şi 43) şi Rus (autogol -45). În repriza secundă, gazdele au redus turaţia, dar chiar şi aşa au mai marcat o dată prin bascul Mikel Oyarzabal, în minutul 90+2.

România mai păstrează şanse teoretice la Campionatul European din 2020. Tricolorii vor juca în martie un meci de baraj cu Islanda sau cu Scoţia, iar dacă îl vor câştiga vor disputa un alt meci, de această dată decisiv.