Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!" Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!"
Poli Iaşi - FCSB 3-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate a marcat primul său gol în Liga 1. Gazdele întorc scorul Poli Iaşi - FCSB 3-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate a marcat primul său gol în Liga 1. Gazdele întorc scorul
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului

Un fost component al naţionalei Spaniei se retrage la doar 30 de ani

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 14 sep 2020

Ignacio Camacho (30 de ani) este nevoit să spună stop carierei de fotbalist profesionit, din cauza accidentărilor. Anunţul a fost făcut de Wolfsburg, ultimul club pentru care a jucat.

Mijlocaşul defensiv a fost o prezenţă constantă în echipele de tineret ale Spaniei şi a bifat o selecţie chiar şi în prima reprezentativă. Accidentările l-au măcinat, calvarul a început în 2017, într-un meci de Cupa Germaniei, când o accidentare la gleznă i-a provocat un şir de cinci operaţii, iar în cele din urmă durerile l-au făcut să se retragă.

Camacho va rămâne la Wolfsburg ca şi antrenor, la una din grupele de juniori. Cea mai mare performanţă a carierei o reprezintă câştigarea Europa League, cu Atletico Madrid, în stagiunea 2009-2010.