Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj Alertă în Bănie! Universitatea Craiova va avea o absenţă de marcă la duelul cu CFR Cluj
Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari Brigada de arbitri delegată pentru partida care poate fi decisivă în lupta la retrogradare, Dinamo - FC Voluntari
Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League Iuliana Demetrescu, delegată la o semifinală de Champions League
Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua Aprobat! Schimbare majoră la CSA Steaua
Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat Variantă surpinzătoare de antrenor pentru Bayern Munchen! Tehnicianul a fost contactat
A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off A fost anunţat primul transfer al verii în Superligă! Jucătorul Slaviei Praga va semna cu o echipă din play-off

Un jucător de la FCSB l-a rugat pe Becali să nu-l mai schimbe la pauză! "Asta l-a afectat din punct de vedere mental"

FCSB Publicat de Andrei Ionascu pe 23 oct 2020

Situaţie incredibilă la FCSB! Exasperat de faptul că este mai mereu înlocuit la pauza meciului, atacantul Sergiu Buş i-a cerut lui Gigi Becali să fie lăsat mai mult timp pe teren. Agentul fotbalistului, Bogdan Apostu, susţine că această situaţie l-a afectat pe Buş din punct de vedere mental.

Venit liber de contract de la Gaz Metan Mediaş, în luna august, Sergiu Buş nu a înscris niciun gol în 7 meciuri pentru FCSB. În luna septembrie, atacantul a fost infectat cu noul coronavirus.

Aş vrea să văd o statistică... câte goluri au atacanţii CFR-ului doar în prima repriză, dacă ar fi schimbaţi la pauză. Sunt foarte curios... nu e o răutate, e o realitate. Nu a fost uşor de acceptat (n.a. – să fie înlocuit mereu la pauză), apoi a venit COVID. E clar că asta l-a afectat din punct de vedere mental.

Eu nu intru în considerente de ordin tactic. Patronul a vorbit cu el pe vremea când avea COVID-19. Sergiu l-a rugat să-l lase puţin mai mult pe teren, Becali a spus că-l lasă. L-a lăsat acum, în ultimul meci (n.a. - Clinceni - FCSB 0-2). Dar jucătorii au nevoie de încredere.

Până la urmă, nu fac eu strategia celor de acolo. Este dreptul dânşilor să facă schimbările aşa cum îşi doresc. Însă dacă Sergiu ar avea parte de mai multă încredere, sunt convins că va începe să marcheze, iar din momentul acela nu-l va opri nimeni. Sergiu e un jucător de echipă, nu mai are un concurent de acelaşi profil cu el la FCSB. Este un punct fix în atacul FCSB, e jucătorul de care aveau nevoie”, a spus Bogdan Apostu pentru GSP.

FCSB joacă luni, 26 octombrie, de la ora 21:00, pe teren propriu cu FC Hermannstadt, în etapa a opta din Liga 1. Partida va fi transmisă în direct pe Look Sport.

Sursa foto: Sport Pictures