Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

Valeriu Iftime a găsit vinovaţii pentru eliminarea din Europa League: "Un portar bezmetic şi un vârf inexistent". Decizia luată în privinţa lui Croitoru

Europa League Publicat pe 17 sep 2020

Valeriu Iftime, finanţatorul clubului Botoşani, a pus eliminarea din Europa League, în faţa macedonenilor de la Shkendija (0-1), pe seama greşelii comise de portarul Eduard Pap la unicul gol al meciului şi pe evoluţia slabă a atacantului Marko Dugandzic.

"Nu pot să spun decât că îmi pare rău că am ajuns să nu putem să trecem mai departe. Am avut şi un pic de ghinion, poate că un portar un pic neatent şi un vârf inexistent... E greu să facem fotbal performant. Nu am jucat prost, dar un gol norocos la ei, după care aţi văzut.

Ştiţi ce a spus un coleg de-ai mei? A caracterizat şi mai bine! <<Un portar bezmetic şi un vârf inexistent>>. Că asta este, din păcate! Din păcate, fotbalul românesc îşi arată faţa. Nu ne-a bătut o echipă grozavă. Avem fotbalişti mai buni decât ei. Ei n-au dat şut la poartă, în afară de acela. Am avut şi penalty. Dacă dădeam gol, îi nimiceam. (...) Vârful de atac şi portarul n-au fost în seara lor", a declarat Valeriu Iftime, la Fotbal Look.

Marius Croitoru rămâne la FC Botoşani

În ciuda dezamăgirii, Valeriu Iftime nu se gândeşte să îl schimbe pe Marius Croitoru: "Ce treabă are? Nu, nu, nu! Nu ajungem acolo! Nici lui Pap nu-i fac nimic".

Formaţia FC Botoşani a fost eliminată, joi seară, pe teren propriu, de echipa din Macedonia Shkëndija, scor 0-1 (0-1), în turul doi preliminar al Ligii Europa, meci la care botoşănenii au fost în superioritate numerică din minutul 67.

Golul a fost marcat de Ibrahimi, în minutul 2.

De la oaspeţi a fost eliminat Alimi, în minutul 67, după ce a primit al doilea cartonaş galben.