Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

Vali Lazăr pune sare pe rană. ”Era ca o finală şi trebuia să câştigăm meciul”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 12 iul 2020

Dinamo şi Poli Iaşi au terminat la egalitate, 1-1, în direct la Look Plus, meciul din etapa a noua a play-out-ului din Casa Liga 1, după goluri marcate din penalty de Sorescu, minutul 10, şi Andrei Cristea, minutul 85.

Vali Lază a fost rezervă şi a intrat ulterior în meci, dar la final a pus punctul pe i. Jucătorul dinamovist consideră că a fost un meci extrem de important, care putea aduce liniştea la club. Dar nimic nu este pierdut, deoarece mai sunt de disputat încă două meciuri restante, care pot urca mult în clasamentul play-outului.

„A fost un început bun de partidă, am condus cu 1-0 în prima repriză şi a fost un jucă echilibrat. În repriza a doua am bătut un pas în spate şi au venit pe noi. Ne-au împins, au atacat destul de bine şi ne-am retras. Greşeala asta am făcut-o şi cu Clinceni.

Trebuie să controlăm jocul în momentul în care conducem. Era ca o finală şi trebuia să câştigăm meciul, dar dacă batem cele două meciuri restante o să ajungem între primele 3 din play-out. Acum ne-am mai reglat şi avem un joc mai bun decât după pauza competiţională”,
a spus Vali Lazăr, după partida încheiată la egalitate.