Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!" Cutremur în Gruia! Dan Petrescu a luat foc după remiza cu Chindia şi l-a făcut praf pe cel mai valoros jucător al CFR-ului: "Nu mi-a plăcut deloc! Cred că a venit timpul să-şi găsească altceva!"
Poli Iaşi - FCSB 3-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate a marcat primul său gol în Liga 1. Gazdele întorc scorul Poli Iaşi - FCSB 3-1, LIVE pe Look Plus. Andrei Istrate a marcat primul său gol în Liga 1. Gazdele întorc scorul
Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A Napoli, victorie la scor de tenis cu Genoa. AC Milan cu Tătăruşanu rezervă, un nou succes în Serie A
Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza” Emil Săndoi, euforic după remiza cu CFR Cluj. ”Dacă stau să mă gândesc la ocaziile clare pe care le-am avut în prima repriză şi în a doua repriză, prin Daniel Florea, poate chiar reuşeam să producem surpriza”
Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick Manchester City, învinsă la scor de Leicester City în Premier League. Jamie Vardy a reuşit un hat-trick
Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului Galatasaray - Fenerbahce 0-0. Derby nedecis pe malul Bosforului

"Veni, vidi, vici". Ivan Perisic se desparte de Bayern după ce a câştigat tot ce se putea câştiga, într-un singur sezon

Bayern Munchen Publicat pe 9 sep 2020

Mijlocaşul croat Ivan Perisic nu va continua la Bayern Munchen, a anunţat, miercuri, site-ul grupării germane.

Vicecampionul mondial revine la Internazionale Milano, după expirarea împrumutului la Bayern Munchen. Cele două cluburi au negociat transferul permanent al lui Perisic, însă nu au ajuns la un acord.

12 milioane de euro a oferit Bayern pentru transferul croatului, sumă considerată prea mică de către italieni.

Astfel, Perisic pleacă de la Bayern după doar un sezon, timp în care a reuşit opt goluri şi zece pase decisive, în 35 de apariţii. Trei trofee a cucerit Perisic cu Bayern: Champions League, Bundesliga şi Cupa Germaniei.