Eugen Trică, tot mai presat de retrogradare. ”Ne merităm soarta” Eugen Trică, tot mai presat de retrogradare. ”Ne merităm soarta”
”Se poate şi mai bine”. Dorinel Munteanu, decizie finală cu privire la echipa pe care o va pregăti sezonul viitor ”Se poate şi mai bine”. Dorinel Munteanu, decizie finală cu privire la echipa pe care o va pregăti sezonul viitor
George Galamaz a dezvăluit care e echipa sa de suflet: "M-au înjurat" | VIDEO EXCLUSIV George Galamaz a dezvăluit care e echipa sa de suflet: "M-au înjurat" | VIDEO EXCLUSIV
Niciun scrimer rus nu va participa la Jocurile Olimpice de la Paris Niciun scrimer rus nu va participa la Jocurile Olimpice de la Paris
VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Moura înscrie în proprie poartă VIDEO | FC Botoşani - Dinamo 1-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Moura înscrie în proprie poartă
Poveste de senzaţie! Dan Petrescu, bătut de o legendă a fotbalului: „Au avut câteva contre” | VIDEO EXCLUSIV Poveste de senzaţie! Dan Petrescu, bătut de o legendă a fotbalului: „Au avut câteva contre” | VIDEO EXCLUSIV

Victorie cu emoţii înainte de Chelsea! Bayern - Paderborn 3 - 2. Dublă pentru Lewandowski

Bayern Munchen Publicat pe 21 feb 2020

Liderul Bundesligii, Bayern Munchen, s-a impus greu în faţa ultimei clasate, Paderborn, scor 3-2, într-un meci transmis în direct de Look Sport.

Gazdele au condus în două rânduri, însă oaspeţii au revenit de fiecare dată şi au fost la un pas de un egal nesperat pe Allianz Arena. Golgheterul Lewandowski a adus însă victoria pentru Bayern cu două minute înainte de final.

Gnabry a deschis scorul în minutul 25, cu un şut din centrul careului, după ce a controlat excelent balonul sub presiune.

Oaspeţii au egalat în finalul primei reprize, prin Srbeny. Plecat de la limita ofsaidului, mijlocaşul a profitat de ieşirea greşită a lui Neuer, l-a driblat pe acesta după care a înscris în poarta goală.

Bayern a revenit în avantaj în minutul 70, prin Lewandowski, care a reuşit al 24-lea gol al sezonului în Bundesliga, însă Paderborn a găsit puterea să egaleze din nou. A făcut-o prin Michel, după o nouă fază în care ieşirea la ofsaid a gazdelor a fost dejucată.

Nu a fost însă suficient pentru oaspeţi. Lewandowski a realizat dubla în minutul 88, iar Bayern poate privi acum liniştită spre următoarea confruntare.

Bayern Munchen joacă din nou marţi, de la 22:00, pe terenul lui Chelsea, într-o partidă contând pentru manşa tur a optimilor Champions League, transmisă în direct de Look Sport.

• Bayern: Neuer - Odriozola, Hernandez, Alaba, Davies - Kimmich, Tiago Alcantara, Tolisso - Gnabry, Lewandowski, Coutinho
  • Paderborn: Zingerle - Jans, Strohdiek, Schonlau, Holtman - Proger, Gjasula, Vasiliadis, Atwi-Adjej - Mamba, Srbeny