Noi transferuri la Dinamo! Anunţul lui Cortacero Noi transferuri la Dinamo! Anunţul lui Cortacero
VIDEO: Au făcut bine că l-au adus. Mircea Lucescu o duce pe Dinamo Kiev în Liga Campionilor, după o victorie la scor cu Gent VIDEO: Au făcut bine că l-au adus. Mircea Lucescu o duce pe Dinamo Kiev în Liga Campionilor, după o victorie la scor cu Gent
VIDEO | Ultimele echipe calificate în grupele Ligii se decid în direct pe canalele Look! Dinamo Kiev face recital cu Gent şi merge în grupele Champions League. I se alătură Ferencvaros şi Olympiakos VIDEO | Ultimele echipe calificate în grupele Ligii se decid în direct pe canalele Look! Dinamo Kiev face recital cu Gent şi merge în grupele Champions League. I se alătură Ferencvaros şi Olympiakos
Saint-Etienne a vândut un jucător la Leicester pentru o sumă record în istoria clubului francez, 40 de milioane de euro Saint-Etienne a vândut un jucător la Leicester pentru o sumă record în istoria clubului francez, 40 de milioane de euro
Sporting Lisabona - Dobrogea Sud 22-21. Constănţenii ratează calificarea în grupele EHF European League Sporting Lisabona - Dobrogea Sud 22-21. Constănţenii ratează calificarea în grupele EHF European League
Fernando Verdasco îi dă în judecată pe organizatorii turneului de la Roland Garros Fernando Verdasco îi dă în judecată pe organizatorii turneului de la Roland Garros

Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general)

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2020

Machester United a câştigat returul optimilor de finală Europa League cu 2-1, pe teren propriu, după ce în prima manşă au dispus de LASK Linz, cu scorul de 5-0.

Deşi cei de la United au avut mai mult posesia, austriecii au fost mai periculoşi în prima repriză, fără însă a modifica tabela de scor.

Totuşi, surprinzător, LASK a deschis scorul, în minutul 55, prin Wiesinger, care a tras imparabil de la 25 de metri, după o minge respinsă din corner. La două minute, ”diavolii” au dat replica, prin Lingard, care a restabilit egalitatea. Mijlocaşul a luat pe cont propriu un contraatac, a scăpat singur cu portarul, pe care l-a lobat elegant.

Noul intrat Martial a stabilit scorul final, după o combinaţie cu Mata. Astfel, Manchester United se impune la general cu 7-1.

Echipele de start:

Manchester United: Romero - Fosu-Mensah, Bailly, Maguire, Williams (72 Chong) - Fred (64 Pereira)- Mata, McTominay, Lingard (63 Pogba), James (84 Martial) - Ighalo

LASK: Schlager - Wiesinger (73 Sabitzer), Trauner, Andrade (80 Filipovic) - Ranftl, Michorl, Holland, Renner - Frieser, Raguz, Balic (66 Reiter).