VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general)

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2020

Machester United a câştigat returul optimilor de finală Europa League cu 2-1, pe teren propriu, după ce în prima manşă au dispus de LASK Linz, cu scorul de 5-0.

Deşi cei de la United au avut mai mult posesia, austriecii au fost mai periculoşi în prima repriză, fără însă a modifica tabela de scor.

Totuşi, surprinzător, LASK a deschis scorul, în minutul 55, prin Wiesinger, care a tras imparabil de la 25 de metri, după o minge respinsă din corner. La două minute, ”diavolii” au dat replica, prin Lingard, care a restabilit egalitatea. Mijlocaşul a luat pe cont propriu un contraatac, a scăpat singur cu portarul, pe care l-a lobat elegant.

Noul intrat Martial a stabilit scorul final, după o combinaţie cu Mata. Astfel, Manchester United se impune la general cu 7-1.

Manchester United: Romero - Fosu-Mensah, Bailly, Maguire, Williams (72 Chong) - Fred (64 Pereira)- Mata, McTominay, Lingard (63 Pogba), James (84 Martial) - Ighalo

LASK: Schlager - Wiesinger (73 Sabitzer), Trauner, Andrade (80 Filipovic) - Ranftl, Michorl, Holland, Renner - Frieser, Raguz, Balic (66 Reiter).