”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Victorie uriaşă pentru Metaloglobus! Bucureştenii urcă pe primul loc şi pun presiune pe FC U Craiova

Liga II Publicat pe 24 oct 2020

Metaloglobus a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Csikszereda, în etapa a IX-a a Ligii a II-a.

Au marcat: Bor 3' (a), C. Herea 89' / Bara 75'.

Şi Farul a câştigat cu un gol marcat în minutul 89, de Banyoi, în deplasare, la Concordia Chiajna, scor 2-1. Anterior oaspeţii au deschis scorul prin Bălan 60', iar Borţa 71' a egalat.

Celelalte rezultate de sâmbătă sunt următoarele:

• Aerostar - Comuna Recea, scor 2-3;
  • ASU Poli Timişoara - CSM Slatina, scor 1-0;
  • Pandurii Târgu Jiu - Ripensia Timişoara, scor 1-2;
  • Turris-Oltul Turnu Măgurele - CSM Reşiţa, scor 4-1;
  • Unirea Slobozia - Dunărea Călăraşi, scor 2-2.

În urma acestor rezultate, Metaloglobus Bucureşti a urcat pe locul I, cu 19 puncte, fiind urmată de FC U Craiova (7 jocuri) şi ASU Poli Timişoara (8), cu câte 17 puncte.

Meciul Gloria Buzău - Viitorul Pandurii Târgu Jiu a fost amânat după ce au fost înregistrate mai multe cazuri de infectare cu noul coronavirus în lotul echipei gazdă.

Partida FC Petrolul - FC U Craiova va avea loc duminică, de la ora 15.00, iar întâlnirea CS Mioveni - Universitatea Cluj, luni, de la ora 18.00.