VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii au ratat de al 11 metri VIDEO | Corvinul - Mioveni, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii au ratat de al 11 metri
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei
Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR” Ar putea fi primul transfer a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. „Va juca din vară la CFR”
Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal" Decizia luată de FIFA care i-ar afecta pe agenţi! "Cea mai mare parte a acestor bani pleacă din fotbal"
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”. Echipele probabile!

Victorii pentru primele trei clasate din Bundesliga

Bundesliga Publicat pe 30 oct 2021

Rezultate înregistrate în partidele disputate, sâmbătă, în etapa a zecea a campionatului Germaniei.

Bayer Leverkusen – Wolfsburg 0-2

• În minutul 90+5, de la Wolfsburg a fost eliminat Lacroix. Un minut mai târziu, Alario (Leverkusen) a ratat un penalti.
  • Au marcat: Nmecha 48', Arnold 51'

Arminia Bielefeld – Mainz 1-2

• Au marcat: Laursen 42' / Lee 25', Burkardt 69'

Eintracht Frankfurt – Leipzig 1-1

• Au marcat: Tuta 90'+4 / Poulsen 35'

Meciurile Augsburg – VfB Stuttgart şi Borussia Monchengladbach – Bochum se vor disputa duminică.

În clasament conduce Bayern Munchen, cu 25 de puncte, urmată de Borussia Dortmund – 24 de puncte şi de Freiburg – 22 de puncte.