VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | 15 minute dramatice la Cluj! Universitatea a ratat calificarea în semifinalele Cupei României, după 1-3 cu Viitorul Pandurii

Cupa României Publicat pe 3 mar 2021

Viitorul Pandurii s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturile de finală de echipa Universitatea Cluj, scor 3-1. Clujenii au condus cu 1-0, prin golul marcat de Golan, în minutul 1.

Pentru Viitorul Pandurii Târgu Jiu au înscris Tegle ’69 (penalti) şi Paraschiv ’77, ’86. În minutul 74, de la Universitatea Cluj a fost eliminat Luchin.

• Universitatea Cluj: Muţiu – Dican, Luchin, Răuţă – Ilieş, I. Filip (Ogbu ’81), Negrean (Acka ’55), Taub (Pop ’81) – Gavra (Chacana ’64), Golan (Pîrvulescu ’55), Ribeiro. Antrenor: Costel Enache
  • Viitorul Pandurii: Rob. Bodea – Buleică, Lixandru, Oros, Al. Băican (Prejmerean ’78) – Şerbănescu, Copaci, Ţegle, Buia (Paraschiv ’64), Chiorean (Cioiu ’46), Dragu (Mitrică ’65). Antrenor: Flavius Stoican

U Cluj – Viitorul Pandurii 1-1 (Golan 1 / Ţegle 69, 86; Paraschiv 77)

U Cluj: Muţiu – Dican, Luchin (cpt.), Andr. Răuţă – Ilieş, I. Filip, Negrean, Taub – Gavra, Golan, Ribeiro
Rezerve: Gorcea – D. Acka, Telcean, Chacana, Ogbu, Ştefănescu, Al. Pop, Nic. Pîrvulescu, Sburlea
Antrenor: Costel Enache

Viitorul Pandurii: Rob. Bodea – Buleică, Lixandru, Oros (cpt.), Al. Băican – Şerbănescu, Copaci, Ţegle, Buia, Chiorean, Andr. Dragu
Rezerve: D. Rusu – Prejmerean, Vulpe, Gîrbiţă, Ciul, Cioiu, Mitrică, Luduşan, D. Paraschiv
Antrenor: Flavius Stoican

Min. 90+3: Final de meci.

Min. 86: GOOOL VIitorul Pandurii! Ţegle face dubla cu un şut din interiorul careului.

Min. 77. GOOOL Viitorul Pandurii! Paraschiv marchează cu un şut de la marginea careului, după o respingere greşită a lui Muţiu, în faţă.

Min. 74: Luchin este eliminat.

Min. 69: GOOOL Viitorul Pandurii! Ţegle restabileşte egalitatea de la 11 metri.

Min. 62: Viitorul Pandurii are posesia şi pune presiune pe U Cluj. Până acum, echipa lui Enache se apără bine.

Min. 54: Jocul e unul mai lent în această a doua repriză. U Cluj pare că vrea să domolească ritmul meciului.

Min. 46: Începe partea a doua.

Min. 45+1: Pauză la Cluj!

Min. 38: Echipa lui Stoican încearcă să revină. Are chiar posesia şi pune presiune pe gazde. Jocul se leagă bine doar până la marginea careului, însă.

Min. 14: Ocazie bună pentru Viitorul Pandurii. Dragu trage mult peste din şase metri.

Min. 1: GOOOL U Cluj! Ardelenii deschid scorul prin Golan, cu un şut din interiorul careului.

Min. 1: Începe meciul.

În sferturile competiţiei sunt calificate patru echipe din Liga 2, iar două dintre se regăsesc, iată, în meciul de azi. U Cluj şi Viitorul Pandurii s-au întâlnit recent chiar şi în Liga 2, într-un meci în care ardelenii au câştigat cu 2-1.