Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni” Presa bască a reacţionat după evoluţiile lui Ianis Hagi la naţională: „În scădere în ultimele luni”
VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami VIDEO | Grigor Dimitrov îl răpune pe Carlos Alcaraz în sferturile de finală ale turneului de la Miami
Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul Xabi Alonso la Bayern? Preşedintele „bavarezilor” a făcut anunţul
VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League VIDEO | FC Voluntari - FC Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Sibienii continuă lupta pentru barajul de Conference League
VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider VIDEO | Sepsi - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Ardelenii, obligaţi să câştige pentru a se apropia de lider

VIDEO: A uitat cum se "face" de la 11 metri? Execuţia lui CR7 din penalty, la primul meci după pandemie. Juventus se califică în finala Cupei Italiei. Rebic, eliminat, după un fault horror

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 12 iun 2020

Prima semifinală a Cupei Italiei, dintre Juventus şi AC Milan a început furibund, în minutul 15 oaspeţii au cerut penalty, la un duel între Conti şi Cristiano Ronaldo. Arbitrul Orasato a apela la VAR, care a stabilit că fundaşul italian a făcut henţ. Partida se vede în direct pe Look Plus.

Cristiano Ronaldo a tras un şut puternic direct în bară, care a fost uşor atins cu vârful degetelor de portarul Donnarumma. A fost al doilea penalty ratat de portughez de când joacă la ”bătrâna doamnă”.

La scurt timp Rebic a văzut direct cartonaşul roşu, după o intrare de KO la Danilo, care din fericire a putut continua partida.

Juventus a controlat partida graţie omului în plus, dictând ritmul partidei, dar nu a reuşit să se lipească de gol, Ronaldo nefiind în cea mai bună zi a sa.

Până la final nu s-a mai marcat, iar Junvetus se califică în ultimul act prin regula golului marcat în deplasare, graţiei meciului tur, terminat 1-1.

Juventus: Buffon - Sandro, de Ligt, Bonucci, Danilo (86 Cuadrado) - Pjanic (62 Khedira), Betancur, Matuidi (62 Rabiot) - Ronaldo, Dybala, Costa (62 Bernadeschi).

AC Milan: Donnarumma - Conti (88 Saelemaekers), Kjaer, Romagnoli, Calabria (88 Laxalt) - Kessie (82 Krunic), Bennacer - Paqueta (82 Colombo), Bonaventura (52 Leao), Calhanoglu - Rebic.