VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi
Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea” Toate drumurile duc la Marius Şumudică: „Vom avea o şedinţă şi vom vedea”
”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri ”Eu sunt genul de băiat care care crede până în ultimul minut”. Sebastian Mailat o răpune pe Dinamo în prelungiri
Mesajul lui Bogdan Andone după ce FC Botoşani a bătut-o pe Dinamo: ”Suntem obişnuiţi cu presiunea asta!”

Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm” Final de sezon cu mare presiune pentru Zeljko Kopic. Dinamo e la retrogradare. ”Trebuie să ne revenim şi să jucăm”

VIDEO | AC Milan - Cagliari 4-1. Giroud a înscris primele goluri pentru 'rossoneri'. Răzvan Marin a fost integralist pentru Cagliari

Serie A Publicat de Andrei Ionascu pe 30 aug 2021

Debut perfect pentru AC Milan în nou sezon din Serie A! ‘Rossoneri’ au maximum de puncte după primele două etape, după triumful de pe ‘San Siro’ cu Cagliari, scor 4-1. Răzvan Marin a fost integralist pentru echipa oaspete. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport 3 şi pe www.primaplay.ro.

A fost spectacol total în prima repriză, când s-au înscris toate golurile. Francezul Olivier Giroud a bifat primele sale reuşite la AC Milan, în minutele 24 şi 43 (din penalty). Pentru gazde au mai înscris Sandro Tonali (12’) şi Rafael Leao (17’). Pentru Cagliari a marcat Alessando Deiola, în minutul 15.

Răzvan Marin a jucat tot meciul pentru Cagliari, dar nu s-a evidenţiat.

Giroud (34 de ani), desemnat omul meciului, a venit la AC Milan de la Chelsea, în această vară.

AC Milan are maximum de puncte după primele două runde, la fel precum Lazio, AS Roma, Inter şi Napoli. Cagliari are un singur punct.

Sursa foto: profimediaimages.ro