Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | AC Milan revine pe primul loc în Serie A, după victoria cu Benevento, în direct pe Look Sport

AC Milan Publicat de Andrei Ionascu pe 3 ian 2021

AC Milan a câştigat meciul din deplasare cu Benevento, scor 2-0, în etapa a 15-a din Serie A, în direct pe Look Sport. 'Rossoneri' îşi menţin statutul de echipă neînvinsă în acest sezon şi au revenit pe prima poziţie a clasamentului. Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la Milan.

Franck Kessie a deschis scorul din penalty, în minutul 15.

În minutul 34, Milan a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Sandro Tonali. Mijlocaşul a avut o intrare dură, iar cartonaşul roşu a fost acordat după consultarea sistemului VAR.

Pe finalul primei reprize, portarul Donnarumma a avut câteva intervenţii excelente. În repriza a doua, tot AC Milan a înscris, prin Rafael Leao, în minutul 49.

În minutul 61, Caprari a ratat un penalty pentru Benevento, după un fault în careu comis de către Krunic.

În minutul 84, Milan putea să marcheze şi golul trei, dar Kessie a şutat în bară.

AC Milan rămâne singura echipă neînvinsă din Serie A şi a revenit pe primul loc în clasament, cu un punct mai mult decât Inter Milano.

Iată celelalte rezultate înregistrate azi în Serie A:

Inter - Crotone 6-2

AS Roma – Sampdoria 1-0

Atalanta – Sassuolo 5-1 (Chiricheş a înscris pentru oaspeţi)

Cagliari – Napoli 1-4 (Răzvan Marin a fost integralist pentru gazde)

Fiorentina – Bologna 0-0

Genoa – Lazio 1-1 (Ştefan Radu a fost integralist pentru oaspeţi)

Parma – Torino 0-3 (Valentin Mihăilă a debutat pentru Parma)

Spezia – Verona 0-1

De la ora 21:45 este programat meciul Juventus – Udinese, în direct pe Look Sport.

Sursa foto: Twitter AC Milan