Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma Decizia luată în cazul partidei din Serie A, după prăbuşirea pe teren a fundaşului Ndicka. Ce se întâmplă cu meciul Udinese - AS Roma
Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei Fostul căpitan Sergej Barbarez a fost numit selecţioner al Bosniei
Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint Max Verstappen, imbatabil şi pe teritoriul Chinei. Campionul mondial a câştigat cursa de sprint
VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor” VIDEO | FCSB - Rapid, ASTĂZI, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul ce le poate aduce titlul „roş-albaştrilor”
VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare VIDEO | FCU Craiova - Dinamo. astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial pentru salvarea de la retrogradare
VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei VIDEO | Corvinul - Mioveni, astăzi, de la 12:30, în direct la Prima Sport 1! Hunedorenii se pregătesc de finala Cupei

VIDEO | ACSO Filiaşi - UTA 1-0. Formaţia din Liga 3 produce şocul şaisprezecimilor Cupei României

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 23 sep 2021

Rezultat pe care puţini ar fi mizat în Cupa României. ACSO Filiaşi a învins UTA Arad, cu scorul de 1-0, în faza şaisprezecimilor de finală. Este de departe cea mai mare surpriză a acestei ediţii a competiţiei.

Laszlo Balint a trimis foarte mulţi care sunt titulari în Casa Liga 1 în faţa micuţei formaţii oltene. Nu au lipsit nume grele ca Dangubic şi Antal, iar pe parcurs au intrat Miculescu, Hora, Ubbink şi Roger, dar degeaba.

Unica reuşită a venit în minutul 38. Zamfir a primit un ”cadou” de la un adversar şi ţine miraculos mingea în teren, şutează la poartă, dar Balauru respinge, însă doar până la Vîlcică care dintre mai mulţi fotbalişti ai arădenilor marchează cu un exterior de senzaţie.

ACSO Filiaşi ocupă locul 5 în serie VI din Liga 3, iar lotul este evaluat de cei de la Transfermarkt la 460.000 de euro. UTA ocupă locul 4 în Casa Liga 1, iar valoarea jucătorilor se ridică la 7,7 milioane de euro.